Vivo X300 Ultra
Spesifikasjoner for Vivo X300 Ultra
Generelt
| Merke | Vivo |
| Modellnavn | X300 Ultra |
| Modellalias | V2547A (Internasjonal) V2547DA (Internasjonal) V2536A (Internasjonal) V2562 (Internasjonal) |
| Kunngjort | Måndag 30. Mars 2026 |
| Lansert | Fredag 03. April 2026 |
| Status | Kommer snart |
| Priser | €880 |
Design
| Høyde | 163 mm (6.42 tommer) |
| Bredde | 76.8 mm (3.02 tommer) |
| Tykkelse | 8.2 mm (0.32 tommer) |
| Vekt | 232 g (8.18 oz) |
| Materialer | Bak: Glass Ramme: Aluminium Front: Glass |
| Farger | Svart, Grønn, Sølv |
| Motstandsdyktighet | Støvtett og vannbestandig (nedsenkbar opptil 1,5 m i 30 minutter) |
| Tetthetssertifiseringer | IP69, IP68 |
Skjerm
| Skjermtype | LTPO AMOLED |
| Skjermstørrelse | 6.82 tommer |
| Oppløsning | 1440 × 3168 piksler |
| Oppdateringsfrekvens | 144 Hz |
| Pikseltetthet | 510 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 90.3% |
| Skjermbeskyttelse | Armor-glass, Mohs nivå 4 |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | 1 milliard farger 2160Hz PWM Dimming Kapasitiv berøringsskjerm Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Multitouch-skjerm Støtte for Ultra HDR-bilder |
Maskinvare
| Brikkesett | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 3 nm |
| Maks CPU-hastighet | 4.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Minnetype | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Lagring | 256GB, 512GB, 1TB |
| Type internlagring | UFS 4.1 |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Utvidbar lagring | Nei |
Programvare
| Operativsystem | Android 16 (Baklava) |
| Brukergrensesnitt | OriginOS 6 |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Trippelkamera | 200 MP, ƒ/1.9, 35 mm ( Vidvinkel ), 0.7 μm, 1/1.12" Sensorstørrelse gimbal OIS PDAF 200 MP, ƒ/2.7, 85 mm ( Periskop-telefoto ), 0.56 μm, x3.7 Optisk zoom, 1/1.4" Sensorstørrelse Multi-Directional PDAF Optisk bildestabilisering (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 14 mm, 116° ( Ultravidvinkel ), 1.22 μm, 1/1.28" Sensorstørrelse Dual-Pixel PDAF Optisk bildestabilisering (OIS) |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | 3D LUT import Fargespektrumsensor Høyt dynamisk område (HDR) Laser autofokus Panorama Zeiss-optikk Zeiss T* linsebelegg |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 4320p @ 30 fps 2160p @ 24/30/60/120 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Videofunksjoner | 10-bit LOG, Dolby Vision HDR, Gyro-EIS, HDR10+ |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP, ƒ/2.5, 24 mm ( Vidvinkel ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensorstørrelse Autofokus (AF) |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS, HDR |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion (Internasjonal) Si/C Li-Ion (Europa) |
| Kapasitet | 6600 mAh (Internasjonal) 6400 mAh (Europa) |
| Kablet ladeeffekt | 100 W |
| Trådløs lading | Ja |
| Trådløs ladeeffekt | 40 W |
| Funksjoner | Omvendt kablet lading Omvendt trådløs lading |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 / 1800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n77 (3700), n78 (3500), n79 (4700), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porter | USB Type-C 3.2 USB On-The-Go DisplayPort |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Lydtype | 24-bit/192kHz Hi-Res-lyd, Stereo høyttalere |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass Gyroskop Nærhetssensor Ultralyd fingeravtrykksensor under skjermen |
| Ekstrafunksjoner | Nød-SOS via satellitt (meldinger og samtaler) - kun tilgjengelig i 16 GB + 1 TB-modellen Valgfrie ekstra zoomobjektiver:200 mm, 2,35x optisk zoom, OIS, Zeiss-optikk400 mm, 4,7x optisk zoom, OIS, Zeiss-optikk Programmerbar strømforsyning (PPS) Quick Charge Universell hurtigladingsspesifikasjon (UFCS) USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Vivo X300 Ultra
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Vivo X300 Ultra?
Prisen på Vivo X300 Ultra er €880, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når er forventet lanseringsdato for Vivo X300 Ultra?
Vivo X300 Ultra lanseres Fredag 03. April 2026.
-
Er Vivo X300 Ultra tilgjengelig i butikkene?
Nei, Vivo X300 Ultra er ikke i butikk enda fordi den ikke er lansert.
-
Hva veier Vivo X300 Ultra?
Vivo X300 Ultra veier omtrent 232 gram.
-
Hvor stor skjerm har Vivo X300 Ultra?
Skjermen til Vivo X300 Ultra er 6.82 tommer.
-
Støtter Vivo X300 Ultra 5G-nett?
Ja, Vivo X300 Ultra støtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n77, n78, n79, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Hvor mange kameraer har Vivo X300 Ultra?
Vivo X300 Ultra har Trippelkamera bak og Enkeltkamera foran.