Vivo iQOO 15R
Spesifikasjoner for Vivo iQOO 15R
Generelt
| Merke | Vivo |
| Modellnavn | iQOO 15R |
| Modellalias | I2508 (Internasjonal) |
| Kunngjort | Tysdag 24. Februar 2026 |
| Lansert | Søndag 01. Mars 2026 |
| Status | Tilgjengelig |
| Priser | €420 |
Design
| Høyde | 157.6 mm (6.20 tommer) |
| Bredde | 74.4 mm (2.93 tommer) |
| Tykkelse | 7.9 mm (0.31 tommer) |
| Vekt | 202 g (7.13 oz) |
| Materialer | Bakside: glass eller fiberforsterket plast Ramme: aluminiumslegering Front: Glass |
| Farger | Svart, Sølv |
| Motstandsdyktighet | Støv- og vannbestandig (tåler høytrykksvannstråler; nedsenkbar opptil 1,5 m i 30 minutter) |
| Tetthetssertifiseringer | IP68, IP69 |
Skjerm
| Skjermtype | AMOLED |
| Skjermstørrelse | 6.59 tommer |
| Oppløsning | 1260 × 2750 piksler |
| Oppdateringsfrekvens | 144 Hz |
| Bildeformat | 19.5:9 |
| Pikseltetthet | 459 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 90.5% |
| Topplysstyrke | 5000 cd/m² |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | 1 milliard farger 4320Hz PWM Dimming Kapasitiv berøringsskjerm HDR10+ Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 3 nm |
| Maks CPU-hastighet | 3800 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Minnetype | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Lagring | 256GB, 512GB |
| Type internlagring | UFS |
| Varianter | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Utvidbar lagring | Nei |
Programvare
| Operativsystem | Android 16 (Baklava), med opptil 4 store Android-oppgraderinger |
| Brukergrensesnitt | MagicOS 6 |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Dobbeltkamera | 50 MP, ƒ/1.8 ( Vidvinkel ), 1/1.56" Sensorstørrelse Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2 ( Ultravidvinkel ), 1/4.0" Sensorstørrelse |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | Fargespektrumsensor Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS, HDR, Optisk bildestabilisering (OIS) |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 32 MP, ƒ/2.2 ( Vidvinkel ) |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion |
| Kapasitet | 7600 mAh |
| Kablet ladeeffekt | 100 W |
| Funksjoner | Omvendt kablet lading |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v6.0 |
| USB-porter | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Lydtype | Stereo høyttalere |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass Gyroskop Nærhetssensor Ultralyd fingeravtrykksensor under skjermen |
| Ekstrafunksjoner | Bypass-lading |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Vivo iQOO 15R
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Vivo iQOO 15R?
Prisen på Vivo iQOO 15R er €420, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når ble Vivo iQOO 15R lansert?
Vivo iQOO 15R ble lansert Søndag 01. Mars 2026.
-
Er Vivo iQOO 15R tilgjengelig i butikkene?
Ja, Vivo iQOO 15R er i salg fordi den fortsatt produseres.
-
Hva veier Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R veier omtrent 202 gram.
-
Hvor stor skjerm har Vivo iQOO 15R?
Skjermen til Vivo iQOO 15R er 6.59 tommer.
-
Støtter Vivo iQOO 15R 5G-nett?
Ja, Vivo iQOO 15R støtter 5G på bånd n1, n3, n5, n7, n8, n18, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n71, n75, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Vivo iQOO 15R?
Vivo iQOO 15R har Dobbeltkamera bak og Enkeltkamera foran.