Oppo Reno16 (China)
Spesifikasjoner for Oppo Reno16 (China)
Generelt
| Merke | Oppo |
| Modellnavn | Reno16 (China) |
| Status | Ryktet |
Design
| Materialer | Bak: Glass Ramme: Aluminium Front: Glass |
| Farger | Svart, Lilla, Hvit |
| Motstandsdyktighet | Støv- og vannbestandig (tåler høytrykkvannsstråler; nedsenkbar til 2 m i 30 minutter) |
| Tetthetssertifiseringer | IP68, IP69 |
Skjerm
| Skjermtype | AMOLED |
| Skjermstørrelse | 6.32 tommer |
| Oppløsning | 1216 × 2640 piksler |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Bildeformat | 19.5:9 |
| Pikseltetthet | 460 ppi |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | 1 milliard farger 3840Hz PWM Dimming Kapasitiv berøringsskjerm HDR10+ Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | MediaTek Dimensity 8500 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 4 nm |
| Maks CPU-hastighet | 3400 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 1x 3.4 GHz – Cortex-A725 3x 3.2 GHz – Cortex-A725 4x 2.2 GHz – Cortex-A725 |
| Minnetype | LPDDR5X |
| GPU | ARM Mali-G720 MP8 |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Lagring | 256GB, 512GB, 1TB |
| Type internlagring | UFS |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 256GB 16GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Utvidbar lagring | Nei |
Programvare
| Operativsystem | Android 16 (Baklava) |
| Brukergrensesnitt | ColorOS 16 |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Trippelkamera | 200 MP, ƒ/1.8, 24 mm ( Vidvinkel ), 0.5 μm, 1/1.56" Sensorstørrelse Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.8, 85 mm ( Telefoto ), x3.5 Optisk zoom Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.0, 16 mm, 116° ( Ultravidvinkel ) Autofokus (AF) |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | Fargespektrumsensor Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS, HDR |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP, ƒ/2.0, 18 mm, 100° ( Ultravidvinkel ) Autofokus (AF) |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS, HDR |
Batteri
| Kapasitet | 6700 mAh |
| Kablet ladeeffekt | 80 W |
| Funksjoner | Omvendt kablet lading |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 6 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porter | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Lydtype | Stereo høyttalere |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass Gyroskop Optisk fingeravtrykkssensor under skjermen Nærhetssensor |
| Ekstrafunksjoner | Programmerbar strømforsyning (PPS) Universell hurtigladingsspesifikasjon (UFCS) USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Oppo Reno16 (China)
Ofte stilte spørsmål
-
Er Oppo Reno16 (China) tilgjengelig i butikkene?
Nei, Oppo Reno16 (China) er ikke i butikk enda fordi den ikke er lansert.
-
Hvor stor skjerm har Oppo Reno16 (China)?
Skjermen til Oppo Reno16 (China) er 6.32 tommer.
-
Støtter Oppo Reno16 (China) 5G-nett?
Ja, Oppo Reno16 (China) støtter 5G på bånd n1, n2.
-
Hvor mange kameraer har Oppo Reno16 (China)?
Oppo Reno16 (China) har Trippelkamera bak og Enkeltkamera foran.