Xiaomi 17
Spesifikasjoner for Xiaomi 17
Generelt
| Merke | Xiaomi |
| Modellnavn | 17 |
| Modellalias | 25113PN0EG (Internasjonal) |
| Kunngjort | Torsdag 25. September 2025 |
| Lansert | Laurdag 27. September 2025 |
| Status | Tilgjengelig |
| Priser | £899 €1,049 |
Design
| Høyde | 151.1 mm (5.95 tommer) |
| Bredde | 71.8 mm (2.83 tommer) |
| Tykkelse | 8.1 mm (0.32 tommer) |
| Vekt | 191 g (6.74 oz) |
| Materialer | Bak: Glass Ramme: Aluminium Front: Xiaomi Dragon Crystal-glass |
| Farger | Svart, Blå, Grønn, Rosa, Hvit |
| Motstandsdyktighet | Støvtett og vannbestandig (nedsenkbar opptil 1,5 m i 30 minutter) |
| Tetthetssertifiseringer | IP68 |
Skjerm
| Skjermtype | LTPO AMOLED |
| Skjermstørrelse | 6.3 tommer |
| Oppløsning | 1220 × 2656 piksler |
| Oppdateringsfrekvens | 2160 Hz |
| Bildeformat | 19.5:9 |
| Pikseltetthet | 460 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 91.1% |
| Topplysstyrke | 3500 cd/m² |
| Skjermbeskyttelse | Mohs nivå 6, Xiaomi Dragon Crystal-glass (Kina), Xiaomi Shield-glass |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | 2160Hz PWM Dimming 68 milliarder farger Kapasitiv berøringsskjerm Dolby Vision HDR10+ HDR Vivid Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | Qualcomm Snapdragon 8 Elite Gen 5 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 3 nm |
| Maks CPU-hastighet | 4.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 4.6 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.62 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Minnetype | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 840 @1.20 GHz |
| RAM | 12GB, 16GB |
| Lagring | 256GB, 512GB, 1TB |
| Type internlagring | UFS 4.1 |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM 512GB 16GB RAM 1TB 16GB RAM |
| Utvidbar lagring | Nei |
Programvare
| Operativsystem | Android 16 (Baklava), med opptil 4 store Android-oppgraderinger |
| Brukergrensesnitt | HyperOS 3 |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Trippelkamera | 50 MP, ƒ/1.7, 23 mm ( Vidvinkel ), 1.2 μm, 1/1.31" Sensorstørrelse Dual-Pixel PDAF Optisk bildestabilisering (OIS) 50 MP, ƒ/2.0, 60 mm ( Telefoto ), 0.64 μm, x2.6 Optisk zoom, 1/2.76" Sensorstørrelse Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF (10cm - ∞) 50 MP, ƒ/2.4, 17 mm, 102° ( Ultravidvinkel ), 0.64 μm, 1/2.76" Sensorstørrelse |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | Dual-LED Dual-Tone-blits |
| Funksjoner | Fargespektrumsensor Høyt dynamisk område (HDR) Laser autofokus Leica-objektiv Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 4320p @ 30 fps 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60/120/240/960 fps 720p @ 1920 fps |
| Videofunksjoner | 10-bit Dolby Vision HDR, 10-bit LOG, Gyro-EIS, HDR, HDR10+ |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP, ƒ/2.2, 21 mm ( Vidvinkel ), 0.61 μm, 1/2.88" Sensorstørrelse PDAF |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/60 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS, HDR10+ |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion (Internasjonal) Si/C Li-Ion (China) |
| Kapasitet | 6330 mAh (Internasjonal) 7000 mAh (China) |
| Kablet ladeeffekt | 100 W |
| Trådløs lading | Ja |
| Trådløs ladeeffekt | 50 W |
| Hurtiglading | Ja |
| Funksjoner | Omvendt kablet lading Omvendt trådløs lading |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n12 (700), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500), n80 (1800), n81 (900), n83 (700), n84 (2100), n89 (850 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porter | USB Type-C 3.2 DisplayPort USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC (L5), QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Lydtype | 24-bit/192kHz Hi-Res-lyd, Dolby Atmos, Hi-Res trådløs lyd, Snapdragon Sound-teknologi, Stereo høyttalere |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Barometer Kompass Gyroskop Nærhetssensor Ultralyd fingeravtrykksensor under skjermen |
| Ekstrafunksjoner | Programmerbar strømforsyning (PPS) Quick Charge 3+ USB Power Delivery 3.0 |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Xiaomi 17
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Xiaomi 17?
Prisen på Xiaomi 17 er €1,049, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når ble Xiaomi 17 lansert?
Xiaomi 17 ble lansert Laurdag 27. September 2025.
-
Er Xiaomi 17 tilgjengelig i butikkene?
Ja, Xiaomi 17 er i salg fordi den fortsatt produseres.
-
Hva veier Xiaomi 17?
Xiaomi 17 veier omtrent 191 gram.
-
Hvor stor skjerm har Xiaomi 17?
Skjermen til Xiaomi 17 er 6.3 tommer.
-
Støtter Xiaomi 17 5G-nett?
Ja, Xiaomi 17 støtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n8, n12, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78, n80, n81, n83, n84, n89.
-
Hvor mange kameraer har Xiaomi 17?
Xiaomi 17 har Trippelkamera bak og Enkeltkamera foran.