Vivo X300 FE
Spesifikasjoner for Vivo X300 FE
Generelt
| Merke | Vivo |
| Modellnavn | X300 FE |
| Modellalias | V2537 (Internasjonal) |
| Kunngjort | Onsdag 04. Mars 2026 |
| Lansert | Onsdag 01. April 2026 |
| Status | Kommer snart |
Design
| Høyde | 150.8 mm (5.94 tommer) |
| Bredde | 71.8 mm (2.83 tommer) |
| Tykkelse | 8 mm (0.31 tommer) |
| Vekt | 191 g (6.74 oz) |
| Materialer | Bak: Glass Ramme: aluminiumslegering Front: Glass |
| Farger | Svart, Lilla, Hvit |
| Motstandsdyktighet | Støv- og vannbestandig (tåler høytrykksvannstråler; nedsenkbar opptil 1,5 m i 30 minutter) |
| Tetthetssertifiseringer | IP68, IP69 |
Skjerm
| Skjermtype | LTPO AMOLED |
| Skjermstørrelse | 6.31 tommer |
| Oppløsning | 1216 × 2640 piksler |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Bildeformat | 19.5:9 |
| Pikseltetthet | 461 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 90.2% |
| Topplysstyrke | 5000 cd/m² |
| Skjermfunksjoner | 1 milliard farger Kapasitiv berøringsskjerm HDR Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | Qualcomm Snapdragon 8 Gen 5 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 3 nm |
| Maks CPU-hastighet | 3800 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 3.8 GHz – Oryon V3 Phoenix L 6x 3.32 GHz – Oryon V3 Phoenix M |
| Minnetype | LPDDR5X |
| GPU | Qualcomm Adreno 829 |
| RAM | 12GB |
| Lagring | 256GB, 512GB |
| Type internlagring | UFS 4.1 |
| Varianter | 256GB 12GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Utvidbar lagring | Nei |
Programvare
| Operativsystem | Android 16 (Baklava), med opptil 5 store Android-oppgraderinger |
| Brukergrensesnitt | OriginOS 6 |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Trippelkamera | 50 MP, ƒ/1.6, 23 mm ( Vidvinkel ), 1/1.56" Sensorstørrelse Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF 50 MP, ƒ/2.7, 70 mm ( Periskop-telefoto ), x3 Optisk zoom, 1/1.95" Sensorstørrelse Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 110° ( Ultravidvinkel ), 1/4.0" Sensorstørrelse |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits med multifokus |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 50 MP, ƒ/2.0, 21 mm ( Vidvinkel ), 1/2.76" Sensorstørrelse |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) |
Batteri
| Type | Si/C Li-Ion |
| Kapasitet | 6500 mAh |
| Kablet ladeeffekt | 90 W |
| Trådløs lading | Ja |
| Trådløs ladeeffekt | 40 W |
| Funksjoner | Omvendt kablet lading |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM + eSIM + eSIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b18 (800), b19 (800), b20 (800), b25 (1900), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b43 (3700), b48 (3800), b66 (1700), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n2 (1900), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n18 (850), n20 (800), n25 (1900), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n48 (3500), n66 (2100), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 7 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac/ax/be |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v6.0 |
| USB-porter | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | BDS (B1I & B1C & B2a), GALILEO (E1 & E5a), GLONASS, GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5) |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Lydtype | Stereo høyttalere |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass Gyroskop Nærhetssensor Ultralyd fingeravtrykksensor under skjermen |
| Ekstrafunksjoner | USB Power Delivery |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Vivo X300 FE
Ofte stilte spørsmål
-
Når er forventet lanseringsdato for Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE lanseres Onsdag 01. April 2026.
-
Er Vivo X300 FE tilgjengelig i butikkene?
Nei, Vivo X300 FE er ikke i butikk enda fordi den ikke er lansert.
-
Hva veier Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE veier omtrent 191 gram.
-
Hvor stor skjerm har Vivo X300 FE?
Skjermen til Vivo X300 FE er 6.31 tommer.
-
Støtter Vivo X300 FE 5G-nett?
Ja, Vivo X300 FE støtter 5G på bånd n1, n2, n3, n5, n7, n8, n18, n20, n25, n26, n28, n38, n40, n41, n48, n66, n71, n75, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Vivo X300 FE?
Vivo X300 FE har Trippelkamera bak og Enkeltkamera foran.