Meny

Tema

Språk

Tecno Pova 8 5
Tecno

Tecno Pova 8

  • Operativsystem Android 16 HIOS 16
  • Skjerm 6.76 tommer 1080x2344 piksler
  • Batteri 8000 mAh
  • Ytelse 6/8GB RAM Dimensity 7100
  • Kamera 50MP 2160p
  • Lagring 128/256GB UFS 2.2

Spesifikasjoner for Tecno Pova 8

Generelt

Merke
Tecno
Modellnavn
Pova 8
Modellalias
LK6
Kunngjort
Torsdag 11. Juni 2026
Lansert
Onsdag 01. Juli 2026
Status
Tilgjengelig
Priser
€270

Design

Høyde
165.7 mm (6.52 tommer)
Bredde
78.5 mm (3.09 tommer)
Tykkelse
8.8 mm (0.35 tommer)
Vekt
225 g (7.94 oz)
Materialer
Bak: Plast
Ram: Plast
Front: Glass
Farger
Svart, Grønn, Oransje, Hvit
Motstandsdyktighet
Støvtett og vannbestandig (mot vannsprut)
Tetthetssertifiseringer
IP64

Skjerm

Skjermtype
IPS LCD
Skjermstørrelse
6.76 tommer
Oppløsning
1080 × 2344 piksler
Oppdateringsfrekvens
144 Hz
Bildeformat
19.5:9
Pikseltetthet
381 ppi
Skjerm-til-kropp-forhold
≈ 86.6%
Skjermbeskyttelse
Garanterer ikke robusthet eller bruk under ekstreme forhold, I samsvar med MIL-STD-810H
Berøringsskjerm
Ja
Skjermfunksjoner
Kapasitiv berøringsskjerm
Multitouch-skjerm

Maskinvare

Brikkesett
MediaTek Dimensity 7100
CPU-kjerner
8
CPU-teknologi
6 nm
Maks CPU-hastighet
2400 MHz
CPU-arkitektur
64-bit
Mikroarkitektur
4x 2.4 GHz – Cortex-A78
4x 2.0 GHz – Cortex-A55
Minnetype
LPDDR5
GPU
ARM Mali-G610 MC2
RAM
6GB, 8GB
Lagring
128GB, 256GB
Type internlagring
UFS 2.2
Varianter
128GB 6GB RAM
128GB 8GB RAM
256GB 8GB RAM
Utvidbar lagring
Ja
Kortspor
microSDXC

Programvare

Operativsystem
Android 16 (Baklava)
Brukergrensesnitt
HIOS 16

Hovedkamera

Kamerastøtte
Ja
Dobbeltkamera
50 MP, ƒ/1.8, 23 mm ( Vidvinkel ), 0.8 μm, 1/1.95" Sensorstørrelse
PDAF

2 MP ( Hjelpelinse )
Blitsstøtte
Ja
Blitstype
Dual-LED-blits
Videostøtte
Ja
Videooppløsning
1440p @ 30 fps
1080p @ 30/60 fps
2160p @ 30 fps

Selfiekamera

Kamerastøtte
Ja
Enkeltkamera
13 MP, ƒ/2.2, 24 mm ( Vidvinkel ), 1.12 μm, 1/3.06" Sensorstørrelse
Videostøtte
Ja
Videooppløsning
1440p @ 30 fps
1080p @ 60 fps

Batteri

Kapasitet
8000 mAh
Kablet ladeeffekt
45 W
Trådløs lading
Ja
Trådløs ladeeffekt
30 W
Funksjoner
Omvendt kablet lading
Kablet lading fra 0–50 % på 35 minutter (som oppgitt)

Nettverk

SIM-kort
Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE-støtte
Ja
Datahastighet
5G, LTE, HSPA
2G-bånd
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G-bånd
HSPA: 850 / 900 / 2100 MHz
4G-bånd
LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)
5G-bånd
5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz)

Tilkoblinger

Wi-Fi
Ja ( Wi-Fi 5 )
Wi-Fi-standarder
802.11/a/b/g/n/ac
Wi-Fi-funksjoner
Dual-band
Bluetooth
Ja, v5.4
USB-porter
USB Type-C 2.0
USB On-The-Go
USB-tilkobling
Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS)
GPS
Ja
GPS-funksjoner
BDS, GALILEO, GLONASS, GPS
NFC
Ja

Multimedia

Høyttaler
Ja
Hodetelefonutgang
Nei
Lydtype
Dolby Atmos, Stereo høyttalere
FM-radio
Ja

Funksjoner

Sensorer
Akselerometer
Kompass
Gyroskop
Nærhetssensor
Sideplassert fingeravtrykksensor
Ekstrafunksjoner
Rund matriseskjerm (på baksiden)

Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.

Bilder av Tecno Pova 8

Ofte stilte spørsmål

Hva koster Tecno Pova 8?

Prisen på Tecno Pova 8 er €270, og den kan endre seg de neste dagene.

Når ble Tecno Pova 8 lansert?

Tecno Pova 8 ble lansert Onsdag 01. Juli 2026.

Er Tecno Pova 8 tilgjengelig i butikkene?

Ja, Tecno Pova 8 er i salg fordi den fortsatt produseres.

Hva veier Tecno Pova 8?

Tecno Pova 8 veier omtrent 225 gram.

Hvor stor skjerm har Tecno Pova 8?

Skjermen til Tecno Pova 8 er 6.76 tommer.

Støtter Tecno Pova 8 5G-nett?

Ja, Tecno Pova 8 støtter 5G på bånd n1, n2.

Hvor mange kameraer har Tecno Pova 8?

Tecno Pova 8 har Dobbeltkamera bak og Enkeltkamera foran.