Oppo A56 5G
Spesifikasjoner for Oppo A56 5G
Generelt
| Merke | Oppo |
| Modellnavn | A56 5G |
| Modellalias | PFVM10 (Internasjonal) |
| Kunngjort | Måndag 25. Oktober 2021 |
| Lansert | Tysdag 16. November 2021 |
| Status | Tilgjengelig |
| Priser | €220 |
Design
| Høyde | 163.8 mm (6.45 tommer) |
| Bredde | 75.6 mm (2.98 tommer) |
| Tykkelse | 8.4 mm (0.33 tommer) |
| Vekt | 189 g (6.67 oz) |
| Farger | Svart, Blå, Fiolett |
Skjerm
| Skjermtype | IPS LCD |
| Skjermstørrelse | 6.5 tommer |
| Oppløsning | 720 × 1600 piksler |
| Bildeformat | 20:9 |
| Pikseltetthet | 270 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 82.4% |
| Topplysstyrke | 480 cd/m² |
| Skjermbeskyttelse | Corning Gorilla Glass 3-glass, Panda-glass |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | Kapasitiv berøringsskjerm Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | MediaTek Dimensity 700 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 7 nm |
| Maks CPU-hastighet | 2.2 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A76 Cortex-A55 |
| Minnetype | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 4GB, 6GB |
| Lagring | 128GB |
| Type internlagring | UFS 2.1 |
| Varianter | 128GB 4GB RAM 128GB 6GB RAM |
| Utvidbar lagring | Ja |
| Kortspor | microSDXC |
Programvare
| Operativsystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
| Brukergrensesnitt | ColorOS 11.1 |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Dobbeltkamera | 13 MP, ƒ/2.2, 25 mm ( Vidvinkel ), 1.12 μm, 1/3.06" Sensorstørrelse PDAF 0.08 MP ( Hjelpelinse ) |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ) |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapasitet | 5000 mAh |
| Kablet ladeeffekt | 10 W |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz CDMA: 800 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 / 800 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b34 (2000), b38 (2600), b39 (1900), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n28 (700), n41 (2500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band, Mobilt hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.1 |
| USB-porter | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | GPS, BDS, GALILEO, GLONASS, QZSS |
| NFC | Nei |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Ja |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass / Magnetometer Fingeravtrykksensor Nærhetssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Oppo A56 5G
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Oppo A56 5G?
Prisen på Oppo A56 5G er €220, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når ble Oppo A56 5G lansert?
Oppo A56 5G ble lansert Tysdag 16. November 2021.
-
Er Oppo A56 5G tilgjengelig i butikkene?
Ja, Oppo A56 5G er i salg fordi den fortsatt produseres.
-
Hva veier Oppo A56 5G?
Oppo A56 5G veier omtrent 189 gram.
-
Hvor stor skjerm har Oppo A56 5G?
Skjermen til Oppo A56 5G er 6.5 tommer.
-
Støtter Oppo A56 5G 5G-nett?
Ja, Oppo A56 5G støtter 5G på bånd n1, n28, n41, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Oppo A56 5G?
Oppo A56 5G har Dobbeltkamera bak og Enkeltkamera foran.