Nokia C20
Spesifikasjoner for Nokia C20
Generelt
| Merke | Nokia |
| Modellnavn | C20 |
| Modellalias | TA-1339 (Internasjonal) TA-1348 (Internasjonal) TA-1352 (Internasjonal) TA-1356 (Internasjonal) |
| Kunngjort | Torsdag 08. April 2021 |
| Lansert | Søndag 06. Juni 2021 |
| Status | Tilgjengelig |
| Priser | €80 |
Design
| Høyde | 169.9 mm (6.69 tommer) |
| Bredde | 77.9 mm (3.07 tommer) |
| Tykkelse | 8.8 mm (0.35 tommer) |
| Vekt | 191 g (6.74 oz) |
| Farger | mørkeblå, Sandfarge |
Skjerm
| Skjermtype | IPS LCD |
| Skjermstørrelse | 6.52 tommer |
| Oppløsning | 720 × 1600 piksler |
| Bildeformat | 20:9 |
| Pikseltetthet | 269 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 77.5% |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | Kapasitiv berøringsskjerm Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | Unisoc SC9863A |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 28 nm |
| Maks CPU-hastighet | 1.6 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A55 |
| Minnetype | LPDDR4X |
| GPU | IMG PowerVR GE8322 |
| RAM | 1GB, 2GB |
| Lagring | 16GB, 32GB |
| Type internlagring | eMMC 5.1 |
| Varianter | 16GB 1GB RAM 16GB 2GB RAM 32GB 2GB RAM |
| Utvidbar lagring | Ja |
| Kortspor | microSDXC |
Programvare
| Operativsystem | Android 11 (Red Velvet Cake) |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | Digital zoom Høyt dynamisk område (HDR) |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 720p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 5 MP |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 720p fps |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapasitet | 3000 mAh |
| Utskiftbarhet | Utskiftbart |
Nettverk
| SIM-kort | Enkelt-SIM (Nano-SIM) Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b66 (1700 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/b/g/n |
| Wi-Fi-funksjoner | Mobilt hotspot |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porter | Micro-USB 2.0 |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | GPS |
| NFC | Nei |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Nærhetssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Anmeldelser av Nokia C20
Videoanmeldelser
Bilder av Nokia C20
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Nokia C20?
Prisen på Nokia C20 er €80, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når ble Nokia C20 lansert?
Nokia C20 ble lansert Søndag 06. Juni 2021.
-
Er Nokia C20 tilgjengelig i butikkene?
Ja, Nokia C20 er i salg fordi den fortsatt produseres.
-
Hva veier Nokia C20?
Nokia C20 veier omtrent 191 gram.
-
Hvor stor skjerm har Nokia C20?
Skjermen til Nokia C20 er 6.52 tommer.
-
Støtter Nokia C20 5G-nett?
Nei, Nokia C20 støtter ikke 5G.
-
Hvor mange kameraer har Nokia C20?
Nokia C20 har Enkeltkamera bak og Enkeltkamera foran.