Nokia 8 V 5G UW
Spesifikasjoner for Nokia 8 V 5G UW
Generelt
| Merke | Nokia |
| Modellnavn | 8 V 5G UW |
| Kunngjort | Torsdag 12. November 2020 |
| Lansert | Torsdag 12. November 2020 |
| Status | Utgått |
| Priser | €590 |
Design
| Høyde | 171.9 mm (6.77 tommer) |
| Bredde | 78.6 mm (3.09 tommer) |
| Tykkelse | 9 mm (0.35 tommer) |
| Vekt | 230 g (8.11 oz) |
| Farger | Meteor grå |
Skjerm
| Skjermtype | IPS LCD |
| Skjermstørrelse | 6.81 tommer |
| Oppløsning | 1080 × 2400 piksler |
| Bildeformat | 20:9 |
| Pikseltetthet | 386 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 82.9% |
| Skjermbeskyttelse | Corning Gorilla Glass-glass |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | Kapasitiv berøringsskjerm Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | Qualcomm Snapdragon 765G |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 7 nm |
| Maks CPU-hastighet | 2.4 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A76 Cortex-A55 Qualcomm Kryo 475 |
| Minnetype | LPDDR4X |
| GPU | Qualcomm Adreno 620 |
| RAM | 6GB |
| Lagring | 64GB |
| Type internlagring | eMMC 5.1 |
| Varianter | 64GB 6GB RAM |
| Utvidbar lagring | Ja |
| Kortspor | microSDXC |
Programvare
| Operativsystem | Android 10 (Quince Tart) |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Quad-kamera | 64 MP, ƒ/1.8 ( Vidvinkel ), 0.8 μm, 1/1.72" Sensorstørrelse PDAF 12 MP, ƒ/2.2, 120° ( Ultravidvinkel ), 1.4 μm, 1/2.43" Sensorstørrelse Automatisk blits 2 MP ( Makro ) 0.08 MP ( Hjelpelinse ) |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | Dual-LED-blits |
| Funksjoner | Kontinuerlig opptaksmodus Digital zoom Eksponeringskompensasjon Ansiktsgjenkjenning Høyt dynamisk område (HDR) ISO-innstillinger Panorama Trykk for å fokusere Zeiss-optikk |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 2160p @ 30/60 fps 1080p @ 30/240 fps 720p @ 960 fps |
| Videofunksjoner | Gyro-EIS |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 24 MP, ƒ/2.0 ( Vidvinkel ), 0.9 μm, 1/2.8" Sensorstørrelse |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) Zeiss-optikk |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Poly |
| Kapasitet | 4500 mAh |
| Kablet ladeeffekt | 18 W |
| Hurtiglading | Ja |
Nettverk
| SIM-kort | Enkelt-SIM (Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G 2.4/1.2 Gbps, LTE (4CA) Cat18 1200/150 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b12 (700), b13 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b46 (5200), b66 (1700 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n2 (1900), n5 (850), n66 (2100), n260 (39000), n261 (28000 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band, Mobilt hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v5.0 |
| USB-porter | USB Type-C 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | GPS, BDS, GLONASS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass / Magnetometer Fingeravtrykksensor Gyroskop Nærhetssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Anmeldelser av Nokia 8 V 5G UW
Videoanmeldelser
Bilder av Nokia 8 V 5G UW
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Nokia 8 V 5G UW?
Prisen på Nokia 8 V 5G UW er €590, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når ble Nokia 8 V 5G UW lansert?
Nokia 8 V 5G UW ble lansert Torsdag 12. November 2020.
-
Er Nokia 8 V 5G UW tilgjengelig i butikkene?
Nei, Nokia 8 V 5G UW selges ikke i offisielle butikker fordi produksjonen er stoppet, men du kan finne den brukt.
-
Hva veier Nokia 8 V 5G UW?
Nokia 8 V 5G UW veier omtrent 230 gram.
-
Hvor stor skjerm har Nokia 8 V 5G UW?
Skjermen til Nokia 8 V 5G UW er 6.81 tommer.
-
Støtter Nokia 8 V 5G UW 5G-nett?
Ja, Nokia 8 V 5G UW støtter 5G på bånd n2, n5, n66, n260, n261.
-
Hvor mange kameraer har Nokia 8 V 5G UW?
Nokia 8 V 5G UW har Quad-kamera bak og Enkeltkamera foran.