Nokia 3.1
Spesifikasjoner for Nokia 3.1
Generelt
| Merke | Nokia |
| Modellnavn | 3.1 |
| Modellalias | TA-1049 (Internasjonal) TA-1057 (Internasjonal) TA-1063 (Internasjonal) TA-1070 (Internasjonal) TA-1074 (Internasjonal) |
| Kunngjort | Tysdag 01. Mai 2018 |
| Lansert | Tysdag 01. Mai 2018 |
| Status | Utgått |
| Priser | €200 |
Design
| Høyde | 146.3 mm (5.76 tommer) |
| Bredde | 68.7 mm (2.70 tommer) |
| Tykkelse | 8.7 mm (0.34 tommer) |
| Vekt | 138 g (4.87 oz) |
| Materialer | Bak: Plast Ramme: Aluminium Front: Gorilla-glass 3 |
| Farger | Svart/Krom, Blå\/Kobber, Hvit\/jern |
Skjerm
| Skjermtype | IPS LCD |
| Skjermstørrelse | 5.2 tommer |
| Oppløsning | 720 × 1440 piksler |
| Bildeformat | 18:9 |
| Pikseltetthet | 310 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 69.4% |
| Skjermbeskyttelse | Corning Gorilla Glass 3-glass |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | Kapasitiv berøringsskjerm Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | MediaTek MT6750 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 28 nm |
| Maks CPU-hastighet | 1.5 GHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | Cortex-A53 |
| Minnetype | LPDDR3 |
| GPU | ARM Mali-T860 MP2 |
| RAM | 2GB, 3GB |
| Lagring | 16GB, 32GB |
| Type internlagring | eMMC 5.1 |
| Varianter | 16GB 2GB RAM 32GB 2GB RAM 32GB 3GB RAM |
| Utvidbar lagring | Ja |
| Kortspor | microSDXC |
Programvare
| Operativsystem | Android 8.0 (Oreo), Kan oppgraderes til {0} Android 10 (Quince Tart) |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 13 MP, ƒ/2.0 Automatisk blits |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | Eksponeringskompensasjon Ansiktsgjenkjenning Høyt dynamisk område (HDR) ISO-innstillinger Panorama Trykk for å fokusere |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 1080p @ 30 fps |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 8 MP, ƒ/2.0 |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 720p @ 30 fps |
Batteri
| Type | Li-Ion |
| Kapasitet | 2990 mAh |
| Utskiftbarhet | Ikke utskiftbart |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | LTE Cat4 150/50 Mbps, HSPA 42.2/5.76 Mbps |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b4 (1700), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b12 (700), b17 (700), b20 (800), b28 (700), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 4 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band, Mobilt hotspot, Wi-Fi Direct |
| Bluetooth | Ja, v4.2 |
| USB-porter | Micro-USB 2.0 USB On-The-Go |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | GLONASS, GPS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Ja |
| FM-radio | Ja |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass / Magnetometer Gyroskop Nærhetssensor |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Anmeldelser av Nokia 3.1
Videoanmeldelser
Bilder av Nokia 3.1
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Nokia 3.1?
Prisen på Nokia 3.1 er €200, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når ble Nokia 3.1 lansert?
Nokia 3.1 ble lansert Tysdag 01. Mai 2018.
-
Er Nokia 3.1 tilgjengelig i butikkene?
Nei, Nokia 3.1 selges ikke i offisielle butikker fordi produksjonen er stoppet, men du kan finne den brukt.
-
Hva veier Nokia 3.1?
Nokia 3.1 veier omtrent 138 gram.
-
Hvor stor skjerm har Nokia 3.1?
Skjermen til Nokia 3.1 er 5.2 tommer.
-
Hvor mange kameraer har Nokia 3.1?
Nokia 3.1 har Enkeltkamera bak og Enkeltkamera foran.