Motorola Moto G87
Spesifikasjoner for Motorola Moto G87
Generelt
| Merke | Motorola |
| Modellnavn | Moto G87 |
| Kunngjort | Onsdag 29. April 2026 |
| Lansert | Fredag 01. Mai 2026 |
| Status | Kommer snart |
| Priser | €400 |
Design
| Høyde | 164.5 mm (6.48 tommer) |
| Bredde | 77.3 mm (3.04 tommer) |
| Tykkelse | 7.3 mm (0.29 tommer) |
| Vekt | 183 g (6.46 oz) |
| Materialer | Bakside: silikonpolymer (økoskinn) Ram: Plast Front: Gorilla Glass 7i |
| Farger | Svart, Blå |
| Motstandsdyktighet | Støv- og vannbestandig (tåler høytrykksvannstråler; nedsenkbar opptil 1,5 m i 30 minutter) |
| Tetthetssertifiseringer | IP66, IP68, IP69 |
Skjerm
| Skjermtype | AMOLED |
| Skjermstørrelse | 6.78 tommer |
| Oppløsning | 1272 × 2772 piksler |
| Oppdateringsfrekvens | 120 Hz |
| Bildeformat | 19.5:9 |
| Pikseltetthet | 450 ppi |
| Skjerm-til-kropp-forhold | ≈ 88.4% |
| Topplysstyrke | 5000 cd/m² |
| Skjermbeskyttelse | Corning Gorilla Glass 7i-glass, Garanterer ikke robusthet eller bruk under ekstreme forhold, I samsvar med MIL-STD-810H |
| Berøringsskjerm | Ja |
| Kantløs skjerm | Ja |
| Skjermfunksjoner | 1 milliard farger Kapasitiv berøringsskjerm HDR Multitouch-skjerm |
Maskinvare
| Brikkesett | MediaTek Dimensity 6400 |
| CPU-kjerner | 8 |
| CPU-teknologi | 6 nm |
| Maks CPU-hastighet | 2500 MHz |
| CPU-arkitektur | 64-bit |
| Mikroarkitektur | 2x 2.5 GHz – Cortex-A76 6x 2.0 GHz – Cortex-A55 |
| Minnetype | LPDDR4X |
| GPU | ARM Mali-G57 MC2 |
| RAM | 8GB, 12GB |
| Lagring | 256GB, 512GB |
| Type internlagring | UFS 2.2 |
| Varianter | 256GB 8GB RAM 256GB 12GB RAM 512GB 8GB RAM 512GB 12GB RAM |
| Utvidbar lagring | Ja |
| Kortspor | microSDXC |
Programvare
| Operativsystem | Android 16 (Baklava) |
Hovedkamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Dobbeltkamera | 200 MP, 0.5 μm Optisk bildestabilisering (OIS) PDAF 8 MP, ƒ/2.2, 118° ( Ultravidvinkel ), 1.12 μm |
| Blitsstøtte | Ja |
| Blitstype | LED-blits |
| Funksjoner | Høyt dynamisk område (HDR) Panorama |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30/60 fps |
Selfiekamera
| Kamerastøtte | Ja |
| Enkeltkamera | 32 MP, ƒ/2.2 |
| Videostøtte | Ja |
| Videooppløsning | 1440p @ 30 fps 1080p @ 30 fps |
Batteri
| Kapasitet | 5200 mAh |
| Kablet ladeeffekt | 30 W |
Nettverk
| SIM-kort | Dobbel-SIM (Nano-SIM + eSIM) Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM) |
| VoLTE-støtte | Ja |
| Datahastighet | 5G, LTE, HSPA |
| 2G-bånd | GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz |
| 3G-bånd | HSPA: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz |
| 4G-bånd | LTE: b1 (2100), b2 (1900), b3 (1800), b5 (850), b7 (2600), b8 (900), b20 (800), b26 (850), b28 (700), b32 (1500), b38 (2600), b40 (2300), b41 (2500), b42 (3500), b71 (600 MHz) |
| 5G-bånd | 5G: n1 (2100), n3 (1800), n5 (850), n7 (2600), n8 (900), n20 (800), n26 (850), n28 (700), n38 (2600), n40 (2300), n41 (2500), n71 (600), n75 (1500), n77 (3700), n78 (3500 MHz) |
Tilkoblinger
| Wi-Fi | Ja ( Wi-Fi 5 ) |
| Wi-Fi-standarder | 802.11/a/b/g/n/ac |
| Wi-Fi-funksjoner | Dual-band |
| Bluetooth | Ja, v5.4 |
| USB-porter | USB Type-C 2.0 |
| USB-tilkobling | Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS) |
| GPS | Ja |
| GPS-funksjoner | BDS, GALILEO, GLONASS, GPS, QZSS |
| NFC | Ja |
Multimedia
| Høyttaler | Ja |
| Hodetelefonutgang | Nei |
| Lydtype | Dolby Atmos, Stereo høyttalere |
| FM-radio | Nei |
Funksjoner
| Sensorer | Akselerometer Kompass Gyroskop Optisk fingeravtrykkssensor under skjermen Nærhetssensor |
| Ekstrafunksjoner | Smart Connect |
Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.
Bilder av Motorola Moto G87
Ofte stilte spørsmål
-
Hva koster Motorola Moto G87?
Prisen på Motorola Moto G87 er €400, og den kan endre seg de neste dagene.
-
Når er forventet lanseringsdato for Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 lanseres Fredag 01. Mai 2026.
-
Er Motorola Moto G87 tilgjengelig i butikkene?
Nei, Motorola Moto G87 er ikke i butikk enda fordi den ikke er lansert.
-
Hva veier Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 veier omtrent 183 gram.
-
Hvor stor skjerm har Motorola Moto G87?
Skjermen til Motorola Moto G87 er 6.78 tommer.
-
Støtter Motorola Moto G87 5G-nett?
Ja, Motorola Moto G87 støtter 5G på bånd n1, n3, n5, n7, n8, n20, n26, n28, n38, n40, n41, n71, n75, n77, n78.
-
Hvor mange kameraer har Motorola Moto G87?
Motorola Moto G87 har Dobbeltkamera bak og Enkeltkamera foran.