Meny

Tema

Språk

Huawei Mate XT 2 Ultimate 5
Huawei

Huawei Mate XT 2 Ultimate

  • Operativsystem — HarmonyOS 7.0
  • Skjerm 10.2 tommer 2232x3184 piksler
  • Batteri 5600 mAh Si/C Li-Ion
  • Ytelse 16GB RAM Kirin 9050 Pro
  • Kamera 50MP 2160p
  • Lagring 256GB-1TB

Spesifikasjoner for Huawei Mate XT 2 Ultimate

Generelt

Merke
Huawei
Modellnavn
Mate XT 2 Ultimate
Modellalias
LAP-AL10
Kunngjort
Måndag 07. September 2026
Lansert
Laurdag 31. Oktober 2026
Status
Kommer snart
Priser
€2,570

Design

Vekt
299 g (10.55 oz)
Farger
Svart, Svart/Lilla, Hvit
Motstandsdyktighet
Støv- og vannbestandig (tåler høytrykkvannsstråler; nedsenkbar til 1 m i 30 minutter)
Tetthetssertifiseringer
IP58, IP59
Designfunksjoner
Støtte for stylus

Skjerm

Skjermtype
LTPO OLED, Tri-foldable LTPO OLED
Skjermstørrelse
10.2 tommer
Oppløsning
2232 × 3184 piksler
Oppdateringsfrekvens
90 Hz
Pikseltetthet
381 ppi
Skjerm-til-kropp-forhold
≈ 91.6%
Skjermbeskyttelse
Kunlun Glass (Xuanwu herdede), Personvernskjerm
Berøringsskjerm
Ja
Kantløs skjerm
Nei
Skjermfunksjoner
1440Hz PWM Dimming
1 milliard farger
Kapasitiv berøringsskjerm
Multitouch-skjerm

Maskinvare

Brikkesett
HiSilicon Kirin 9050 Pro
CPU-kjerner
9
Maks CPU-hastighet
3.1 GHz
CPU-arkitektur
64-bit
Mikroarkitektur
1x 3.1 GHz – LinxiCore Prime
2x – LinxiCore Performance
4x – LinxiCore Efficiency
2x – LinxiCore Lightweight
Minnetype
LPDDR5X
GPU
HiSilicon Maleoon
RAM
16GB
Lagring
256GB, 512GB, 1TB
Varianter
256GB 16GB RAM
512GB 16GB RAM
1TB 16GB RAM
Utvidbar lagring
Nei

Programvare

Brukergrensesnitt
HarmonyOS 7.0

Hovedkamera

Kamerastøtte
Ja
Trippelkamera
50 MP, 23 mm ( Vidvinkel ), 1/1.28" Sensorstørrelse
50 MP, ƒ/2.2, 81 mm ( Periskop-telefoto ), x3.5 Optisk zoom
Optisk bildestabilisering (OIS)
PDAF

40 MP, ƒ/2.2, 13 mm ( Ultravidvinkel )
PDAF
Blitsstøtte
Ja
Blitstype
LED-blits
Funksjoner
Fargespektrumsensor
Høyt dynamisk område (HDR)
Autofokus (AF)
Panorama
Videostøtte
Ja
Videooppløsning
2160p @ 30/60 fps
1080p @ 30/60 fps
Videofunksjoner
Gyro-EIS, HDR Vivid, Optisk bildestabilisering (OIS)

Selfiekamera

Kamerastøtte
Ja
Dobbeltkamera
8 MP, ƒ/2.4 ( Vidvinkel ), 1.22 μm, 1/3.6" Sensorstørrelse
8 MP, ƒ/2.4 ( Vidvinkel ), 1.22 μm, 1/3.6" Sensorstørrelse
Funksjoner
Høyt dynamisk område (HDR)
Videostøtte
Ja
Videooppløsning
2160p @ 30 fps
1080p @ 30 fps
Videofunksjoner
HDR Vivid

Batteri

Type
Si/C Li-Ion
Kapasitet
5600 mAh
Kablet ladeeffekt
66 W
Trådløs lading
Ja
Trådløs ladeeffekt
50 W
Funksjoner
Omvendt kablet lading
Omvendt trådløs lading

Nettverk

SIM-kort
Dobbel-SIM (Nano-SIM + Nano-SIM)
VoLTE-støtte
Ja
Datahastighet
5G, LTE, HSPA
2G-bånd
GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G-bånd
HSPA: 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 / 800 MHz
4G-bånd
LTE: b3 (1800), b41 (2500 MHz)
5G-bånd
5G: n1 (2100), n2 (1900 MHz)

Tilkoblinger

Wi-Fi
Ja ( Wi-Fi 7 )
Wi-Fi-standarder
802.11/a/b/g/n/ac/ax/be
Wi-Fi-funksjoner
Dual-band
Bluetooth
Ja, v6.0
USB-porter
USB Type-C 3.1
DisplayPort 1.2
USB On-The-Go
USB-tilkobling
Lading via USB, USB-masselagringsenhet (UMS)
GPS
Ja
GPS-funksjoner
BDS (B1I & B1C & B2a & B2b), GALILEO (E1 & E5a & E5b), GLONASS (L1), GPS (L1 & L5), NavIC, QZSS (L1 & L5)
NFC
Ja

Multimedia

Høyttaler
Ja
Hodetelefonutgang
Nei
Lydtype
Stereo høyttalere
FM-radio
Nei

Funksjoner

Sensorer
Akselerometer
Høydemåler
Barometer
Kompass
Gyroskop
Nærhetssensor
Sideplassert fingeravtrykksensor
Ekstrafunksjoner
BDS-satellittanrop og -meldinger (kun i Kina)

Ansvarsfraskrivelse: Vi kan ikke garantere at informasjonen på denne siden er 100 % korrekt.

Bilder av Huawei Mate XT 2 Ultimate

Ofte stilte spørsmål

Hva koster Huawei Mate XT 2 Ultimate?

Prisen på Huawei Mate XT 2 Ultimate er €2,570, og den kan endre seg de neste dagene.

Når er forventet lanseringsdato for Huawei Mate XT 2 Ultimate?

Huawei Mate XT 2 Ultimate lanseres Laurdag 31. Oktober 2026.

Er Huawei Mate XT 2 Ultimate tilgjengelig i butikkene?

Nei, Huawei Mate XT 2 Ultimate er ikke i butikk enda fordi den ikke er lansert.

Hva veier Huawei Mate XT 2 Ultimate?

Huawei Mate XT 2 Ultimate veier omtrent 299 gram.

Hvor stor skjerm har Huawei Mate XT 2 Ultimate?

Skjermen til Huawei Mate XT 2 Ultimate er 10.2 tommer.

Støtter Huawei Mate XT 2 Ultimate 5G-nett?

Ja, Huawei Mate XT 2 Ultimate støtter 5G på bånd n1, n2.

Hvor mange kameraer har Huawei Mate XT 2 Ultimate?

Huawei Mate XT 2 Ultimate har Trippelkamera bak og Dobbeltkamera foran.